Menu

‘Güneşi Beklerken’in Yağmur’u Merve Hazer

‘Güneşi Beklerken’in Yağmur’u Merve Hazer

 

‘Ben de Zeynep’çiyim’

Kanal D’nin reyting rekorları kıran dizisi ‘Güneşi Beklerken’in Yağmur’u Merve Hazer, kendi deyimiyle henüz yolun çok başında olmasına rağmen şimdiye kadar oldukça iddialı yapımlarda rol aldı. Bunu şans kadar, kendini geliştirmesine de bağlayan genç yetenekle ‘Güneşi Beklerken’i konuştuk

Nuriye KIRMA Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 


“Bugün herkes nasıl Marilyn Monroe ile Audrey Hepburn filmleri izleyip hala onları örnek alıyorlarsa, ben de öyle olmak isterim”

Gençler arasında fenomen haline gelen ‘Güneşi Beklerken’ dizisinin sevilen oyunusu Merve Hazer, oyunculuğa başlama hikayesini ve canlandırdığı karakter ‘Yağmur’la benzer yönlerini anlattı. Dizinin fanları gibi kendisinin de Zeynep’i desteklediğini vurgulayan Hazer, sette tüm ekiple aile gibi olduklarını söyledi.

Dizinin takipçilerinden fanlarınız oldukça fazla. Gerçekte kimdir Merve Hazer? Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Hayatın çok başındayım. Genç olduğum için cesaretliyim. İnatçı bir yapım olduğunu söylerler, iyi ki de öyleyim. Yapmak istediklerimin üzerine giderim. Aynı zamanda merhametli, vicdanlı, insancıl yapım olduğunu söylerler. Sevdiğim hobilerim arasında kitap okumak, film seyretmek, müzik dinlemek, ailemle ve arkadaşlarımla vakit geçirmek ve yeni yerleri keşfetmek var.

Oyunculuğa başlamaya nasıl karar verdiniz ve bu süreç nasıl gelişti?

Ben çok küçük yaşlarda oyuncu olmaya karar verdim çünkü aşırı kararsız biriydim. Her gün seçtiğim meslek değişiyordu. Mesela bir gün doktor, bir gün öğretmen, bir gün model olmaya karar veriyordum ve bir sabah uyandığımda “Aslında bütün mesleklere ve karakterlere sahip olabilirim. Bunun için oyuncu olmalıyım” dedim. Annem dışında, ailemde kimse sıcak bakmıyordu bu duruma. Annem Layla Şirin Casting ile bağlantıya geçip, beni de Şirin Hanım ve Leyla Hanım’la tanıştırdı. O zaman 14 yaşındaydım, altı yıldır beraber bu yolda yürüyoruz. Artık çevremdeki herkes oyuncu olduğumu kabullenmiş durumda.

mervehazer20140224-2

“Bence ‘Güneşi Beklerken’de her kesimin, her yaşın ve ruh halindeki insanın dizinin içinde bir şeyler bulması seyirciyi etkiledi. Ve de ekipçe ilginç bir bağ oluşturduk aramızda. Bu samimiyetimizin de ekrana yansıdığını düşünüyorum”

Yaşınız genç olmasına rağmen çok iyi projelerde yer almışsınız. Şanslı olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Kesinlikle düşünüyorum. Altı yıl içerisinde inanılmaz projelerde yer alıp, muhteşem insanlar tanıma fırsatı bulup, onlardan çok şey öğrendim. Ama tabii ki sadece şansıma güvenip başarılı olamam. O yüzden de her konuda kendimi durmadan geliştirmem gerektiğini düşünüyorum.

‘Güneşi Beklerken’ ile yollarınız nasıl kesişti?

D Production ile ‘Kayıp Şehir’ dizisinde de çalışmıştık. Bir gün menajerim aradı ve dizi için benimle görüşmek istediklerini iletti. Ekibin yarısıyla daha önceden tanışıyordum zaten, geri kalan kısmıyla da o gün tanıştım ve “Ben bu ekibin içinde olmak istiyorum” diye düşündüm.

Dizinin bu kadar beğenileceğini tahmin etmiş miydiniz?

Dizinin beğenileceğini düşünmüştüm. Bir oyuncunun projesi onun çocuğu gibi oluyor ve o işe güveniyor. O yüzden bir korkum ya da endişem olmamıştı. Ama böyle büyük bir ilgiyle karşılaşmayı planlamamıştım. Bu muhteşem bir duygu.

Sizce ‘Güneşi Beklerken’i seyirci neden bu kadar sevdi?

Bence ‘Güneşi Beklerken’de her kesimin, her yaşın ve ruh halindeki insanın dizinin içinde bir şeyler bulması seyirciyi etkiledi. Ve de ekipçe ilginç bir bağ oluşturduk aramızda. Bu samimiyetimizin de ekrana yansıdığını düşünüyorum.

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 09/2014 SAYISINDA...   

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik