Menu

‘Pişmanlıklarım bugünkü Ayşe’yi oluşturdu’

‘Pişmanlıklarım bugünkü Ayşe’yi oluşturdu’

Yazar ve şarkıcı Ayşe Özyılmazel, nisan ayında çıkaracağı albümünün habercisi olarak dijital ortamda yeni şarkısı ‘Nefis’i yayınladı. Verdiği kilolarla birlikte çok daha fit bir görüntüye kavuşan Özyılmazel, hayatındaki yenilikleri ve şarkısı ‘Nefis’i Hafta Sonu’na anlattı

Nuriye KIRMA Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Fotoğraflar: Candaş ARIN

 

O artık çok daha sağlam, güçlü ve kendinin farkında… Hayatında herkesten önce kendini ön plana koymayı öğrendiğini söyleyen Ayşe Özyılmazel ile aşk, müzik ve yeni tutkusu boru dansını konuştuk…

Yeni albümün habercisi yeni şarkınız ‘Nefis’, adı gibi nefis bir şarkı olmuş. Bize biraz şarkının nasıl oluştuğunu anlatır mısınız?
Şarkının sözünü yazan İsra Gülümser benim çok yakın arkadaşım. İsra çok önemli bir söz yazarı. Bir gün İsra’ya oturmaya gittiğimde bana müziği dinletti. Mısır’lı bir sanatçının müziğiydi. İsra üzerine söz yazdı. Normalde şarkılarımın sözlerini ben yazıyorum ya da şarkının bir yerinde bulunuyorum ama ilk kez bir şarkının içinde ben yokum. Düzenlemesini de İskender Paydaş yaptı.

Yeni albüm ne zaman geliyor ve kaç şarkı olacak?
Yeni albüm nisan ayında çıkacak. İçerisinde Gülşen’den Yıldız Tilbe’ye kadar çok değerli müzisyen arkadaşlarım var. Şarkılar çok güzel oldu.

‘Nefis’i neden sadece dijital ortamda yayınlama kararı aldınız?
Albümün tüm şarkıları henüz bitmemişti ve bu şarkı öncesinde, albümün bir habercisi olsun istedik. Yani bir ‘merhaba’. Bir de çok içimize sinen bir şarkıydı. O yüzden hemen duyuralım istedik. Müziği ve bu tempoyu da çok özlemiştim. Hayranlarım Twitter’dan da çok yorum yaptılar albüm çıkarmam için. Bu arada ‘hayranlarım’ demek de bir garip oldu ama bunun karşılığı da bu (gülüyor).
Artık sanatçılar şarkılarının gidişatını sosyal medyadan aldıkları tepkilerle ölçüyorlar. Siz, dinleyenlerden klibiniz ve şarkınız için nasıl tepkiler aldınız?
Maşallah çok mutluyum. Şimdiye kadar hiçbir yaptığım işte bu kadar çabuk ve bu kadar pozitif geri dönüş hiç almamıştım. Şarkım adı gibi nefis çünkü şuanda baktığınızda tüm şarkılar melankolik ve kış modunda. Ama nefis tam bir bahar tadında. İnsana ümit ve mutluluk veren, neşeli bir şarkı. Zaten bu yüzden bu kadar öne çıktı.

ayse20140310-2

‘Dişiliği ve kadınlığı seviyorum’

Klipte alışık olduğumuz Ayşe’den çok daha farklı bir kadın var; çok daha seksi ve feminen duran… Bundan sonra sizi böyle mi göreceğiz?
Ben artık 20’li yaşlarımda değil, 30’lu yaşlarımdayım. Hayatımın içindeki deneyimlerime baktığımda, artık dişiliği ve kadınlığı seven biriyim. Benim için artık birinci sırada gelen benim. Çünkü daha önce hayatımda farklı şeyler ön sıralardaydı. Ben hep en arkadaydım. İlk kez bir kadın olarak dişiliğimin ve kadınlığımın bilincindeyim. Güzel, bakımlı ve şık olmayı seviyorum.

Peki neden daha önce kendinizi arka planlara attınız?
Çünkü daha önce bilemedim. Yavaş yavaş bir şeyleri öğreniyorsun; annenden, babandan, arkadaşlarından öğreniyorsun. Çünkü hepimiz, “Dişilik, seksilik kötüdür. Kadınlığını sakla!” diyerek büyütülüyoruz. Klipte de vamp bir kadın değilim ama şu an ne görünüyorsan oyum. Güzel giyiniyorum. Bedenime ve fiziğime güveniyorum. Bir kadın olarak bakımlı, güzel ve akıllı olmak insanı mutlu eden şeyler. Mesela geçen gün birisi, bir resmimin altına mesaj atmış ”Artık güzel mi olacaksınız yoksa akıllı mı olacaksınız bir karar verin” diye. Ben de “Pardon ama ikisi birden neden olamıyoruz?” diye sordum. Bu bize dayatılan bir yargı. Bir kadın ya güzeldir ya da akıllı. İkisi bir arada olamıyor sanki. Bu erkeklerin bize kaktığı bir numara. Bu oyuna hiçbir kadın gelmesin.

Albüm öncesi verilen kilolarla birlikte bir de boru dansına başladınız. Hatta klipte de var. Nereden çıktı bu fikir?
Son dört aydır diyet, beslenme, spor gibi şeylerle ilgileniyorum. Sağlıklı yaşamı çok önemsiyorum. Çünkü artık 20’lik değilim! Bedenime dikkat etmem lazım. Beden eskisi kadar hızlı değil. Boru dansını da etraftan duyuyordum “Ben de yapacağım” dedim ve gittim. Klibe beş-altı günüm vardı. Her gün gittim. Bu dışarıdan çok seksi falan gibi duruyor olabilir ama hakikaten çok ağır bir spor. Dünyada da trendy. Devam edeceğim.

Peki kendinizi seksi buluyor musunuz?
O nasıl bir şey bilmiyorum açıkçası. Aynaya bakıp “Çok seksiyim” demiyorum. O duygu bazen geliyor, bazen de gelmiyor. Devamlı Serpil Çakmaklı, Banu Alkan gibi dolaşmıyorum ortalıklarda (gülüyor).

‘ARTIK 34-36 BEDENİM’

Fazla kilolarınızı nasıl verdiniz?
En son dolu dolu 38 bedendim. Bazı yerlerde 40’a kayıyordum ama şimdi artık 36-34 giyiyorum. Artık her istediğimi giyebiliyorum. Çok mutluyum. Niyet ettiğim şeyi yapabildiğimi gördüm. Bir şeye karar verir ve niyet edersen, başarırsın. Bu çok önemli. İşter beden, ister eş, ister aile, ister iş olsun… Şu anda hala dikkat ediyorum. Dört aydır ağzıma hamur işleri ve ekmek koymadım. Bundan sonra da dikkat edeceğim. Aslında sağlıklı besleniyorum.

 

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 11/2014 SAYISINDA...  

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik