Menu

‘Mesleklerimi yazsam kartvizit bana dar gelir’

‘Mesleklerimi yazsam kartvizit bana dar gelir’

 Hayatımıza ‘ikoncan’ olarak giren ve sonrasında modaya karşı ilgisini profesyonel olarak ilerleten Eda Taşpınar, davetlerin de en sevilen yüzlerinden biri. Fit ve sportifliği ile de dikkatleri üzerine çeken Taşpınar ile güzellik reçetelerini konuşup, onu daha yakından tanımaya çalıştık


Pınar YILMAZERLER

Fotoğraflar: Hürriyet Arşiv, Murat SARGIN

edataspinar20141218-2

Eda Taşpınar yıllardır giyimiyle, kuşamıyla, sporuyla magazin gündeminin takip edilen bir ismi. Tüm bu özellikleri aynı zamanda eleştirilmesine de neden oluyor. Merak edilen tüm soruları yönelttiğim Taşpınar’ın cevabı gayet anlamlıydı: “Hayatta sadece mutlu olmaya çalışıyorum. İnandığım şekilde mutluluğun peşinde koşuyorum.”

Bingo’nun çamaşır deterjanı reklamında oynuyorsunuz ve reklamda parfüm kullanamadığınızı söylüyorsunuz. Bu bir reklam senaryosu mu, yoksa gerçekten parfüm kullanamıyor musunuz?

Gerçekten parfüm kullanamıyorum; kullanınca boynumda yara oluşuyor ve kolay kolay geçmiyor. Bu yumuşatıcıyla ise gerçekten cildinize parfüm sıkmadan parfümü adeta giyebiliyorsunuz. Biliyorsunuz; ben inandığım işlerde yer almak, inandığım projelerin bir parçası olmak konusunda çok hassasım. Eda Taşpınar ile örtüşmeyen hiçbir işte yer almıyorum. Kampanya teklifi geldiğinde ve ürünün hikayesini dinlediğimde o kadar benimle ilgili bir ürün olduğunu düşündüm ki…

Gerçekten de evinizde çamaşırınızı siz mi yıkıyor musunuz, yoksa yardımcı biri var mı? Ünlü isimlerin çamaşır deterjanı reklamında oynaması karşısında tüketici kadınlarımızda “Çamaşırını gerçekten o mu yıkıyor” düşüncesi oluşuyor çünkü...

Daha önce çamaşır yıkamakla fazla uğraşmıyordum ancak parfümü giyme fikri benim için o kadar uygun ki; içtenlikle söylüyorum, ben artık çamaşır yıkamaya başladım.

Sosyal hayatı çok aktif bir kadınsınız takip ettiğimiz kadarıyla. Evde vakit geçirmeyi sever misiniz ya da ne kadar vakit geçirmeyi seversiniz?

Yoğun çalışıyor olsam da, düşünülenin aksine oldukça evcimen bir insanım. Evde vakit geçirmekten, arkadaşlarımla birlikte olmaktan, kitap okumaktan, müzik dinlemekten ve heykel yapmaktan çok keyif alırım.

Üzüntülü, sıkıntılı olduğunuz anlarda kimin omzunda ağlarsınız?

Kendime, hayatta çaresi olmayan sorunlarla karşılaşan insanları hatırlatırım ve her sıkıntının ve üzüntünün beni çok daha iyi bir şeye hazırladığına inanırım. Çoğu zaman; “Bunu da yaşamak gerekiyormuş” ruh halindeyimdir. Çok nadir de olsa kendi kutularıma kendimi hapsederim. İşte o zaman, kendimi bulduğum yer, sevgili arkadaşım Şebnem’in omzudur.

‘BİRÇOK İNSAN BENİ ANTİPATİK BULUYOR’

edataspinar20141218-3

Birçok şöhretli şarkıcı, oyuncu kadın ve erkekle röportaj yapıyoruz. Sizce oyuncu ya da şarkıcı olmadığınız halde basının bu kadar çok peşinde olduğu bir isim olmayı nasıl başardınız?

Ben, kendim gibiyim. Ne sizinle, ne de başkalarıyla birlikteyken rol yapıyorum. Dışarıdan baktığınızda birçok insan ilk gördüğünde beni oldukça antipatik ve uzak bulabiliyor. Ne zaman ki konuşmaya başlıyoruz o zaman; “Hiç de göründüğün gibi değilsin” tepkileri geliyor. Sanırım basınla da oldukça uzun süredir devam eden güzel ilişkimiz, bu doğallığın bir sonucu.

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 51/2014 SAYISINDA...

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik