Menu

'O havalı, cool kadını gelin evde görün'

'O havalı, cool kadını gelin evde görün'

Yıllardır hayatımızda bir Hande Ataizi gerçeği var. Güzel, farklı ve akıllı... Ayakları yere sağlam basan bir kadın o. Alışık olmadığımız bir havası var ama o bunu 'koruma kalkanı' olarak nitelendiriyor.

Olmadığı biri gibi yansıtıldığını düşünüyor ve bu durumu şöyle özetliyor: “Kendimi anlatmak için çok çaba sarf ettim. Yanlış anlaşıldığım için çok üzüldüm. Baktım ki bahsedemiyorum vazgeçtim.” Altı ay önce annelik heyecanını yaşayan güzel oyuncu, eşi Benjamin Harvey’in de son derece ilgili bir baba olduğunu söylüyor. Hatta, babasız büyüdüğü için bu konuda biraz buruk olduğundan dolayı oğlu Leon'un baba konusunda son derece şanslı olduğunu düşünüyor. Ataizi'ne hakkında merak edilenleri sorduk, o da tüm sıcaklığıyla cevap verdi...

Nuriye KIRMA Fotoğraflar: Nocturne


Altı ay önce doğum yaptınız ve şimdi bir markanın koleksiyonu için objektif karşısına geçtiniz. Fotoğraflarda çok hoş görünüyorsunuz. Nasıl verdiniz hamilelikte aldığınız kilolarınızı?

Açıkçası hamilelik sırasında kaç kilo aldığımı bilmiyorum. Özellikle kiloları kafama takmamak için tartılmamayı tercih ettim. Doktorumun tavsiyesiyle sporu bu dönemde de hiç bırakmadım. Hem çocuğun gelişimi ve sağlığı hem de kendi sağlığım adına haftada dört gün spor yaptım. Hamilelik sonrası da devam ettim eski tempoma dönerek. Böyle olunca hamilelik sonrası aldığım kilolar kalmadı. Tabii ki beslenme de çok önemli. Yıllardır kendime göre bir yeme sistemim var; her şeyi her gün yememek! Azar azar yemek yerine, canımın istediğini bir gün yiyorsam istediğim miktarda yiyip, ertesi gün dikkat etmek gibi... Metabolizma da iyi çalışıyorsa kilo problemi olmuyor.

Siz öncesinde de zayıf ve fit bir kadındınız. Beslenme ve spor rutininiz de neler var?

Spor rutini haftada iki dinlenmeyle haftanın beş günü devam ediyor. Vücudumun belli bölgelerini çalıştırırım. İki ayda bir antrenman programım değişir. Ağırlık çalıştıktan sonra mutlaka stretching yaparım. Ayrıca Urban Pilates’e gidiyorum. Pilatesle de core denilen daha derindeki kas grupları çalışıyor. Bu benim yaşam biçimim ve taviz vermediğim tek şey. Spor sırasında serotonin salgılıyor beyin. O yüzden güne zinde ve mutlu başlamayı seviyorum.

Leon’un dünyaya gelmesi karakterinizde ve hayatınızda ne gibi değişimler yarattı?

Çok hazırmışım birinin sorumluluğunu almaya aslında. Leon'un doğumu benim için doğru zamanlama oldu. O benim hayat ışığım. Bir şeyi alacaksam kendime değil ona alıyorum artık. Öncelik onun. Annelik duygusu bambaşkaymış. “Ben, ben, ben” derken o giriyor hayatına ve altüst ediyor senin ‘ben’ anlayışını. İnsan yaşayınca anlayabiliyor bunu. Onunla çok fazla zaman geçiriyorum. Büyümesinin tek bir dakikasını bile kaçırmak istemiyorum. Çok uyumlu bir çocuk. Birlikte seyahat de ediyoruz...

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 12/2015 SAYISINDA... 

hande7

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik