Menu

Nur Erkul ‘Kendimi hiç güzel bulmuyorum’

Nur Erkul ‘Kendimi hiç güzel bulmuyorum’

Birbirinden habersiz aynı erkeğe aşık iki kız kardeşin hikayesini anlatan ‘Ay Tutulması’, konusuyla olduğu kadar kadrosuyla da dikkat çekiyor. Bu hafta dizinin Şebnem'i Nur Erkul, sorularımızı yanıtladı ve onunla son derecekeyifli bir sohbet gerçekleştirdik. İşte özel hayatından aşk yaşamına, dizilerden oyunculuğa kadar Nur Erkul.

SICAK BİR ÖĞLEN SONRASINDA BİR ARAYA GELDİĞİMİZ BAŞARILI OYUNCU NUR ERKUL, HENÜZ GENÇ BİR İSİM OLMASINA RAĞMEN ADIMLARINI SON DERECE DOĞRU ATIYOR. “Aşık olduğumda şaşmamaya çalışıyorum” diyen başarılı oyuncu, hayranlarının ve sevenlerinin aksine kendisini hiç güzel bulmadığını söylüyor...

‘Ay Tutulması’ dizisinden ve rolünüzden biraz bahseder misiniz?
‘Ay Tutulması’, hepsi birbirinden iyi oyuncuların bir araya geldiği bir proje oldu. Değişik yazılmış senaryosuyla izleyen herkesin kendisinden bir şeyler bulabileceği dizide, izleyiciye bir ayna tutuyoruz ve onları en güzel şekilde yansıtmaya çalışıyoruz. Bunu da iyi yapıyor olmalıyız ki, reyting listeleri son derece güzel sonuçlarla bizleri mutlu ediyor. Şebnem karakterine gelirsek; duygusal, romantik, sevecen, akıllı, mantıklı, isteklerini bilen, zengin olmasına ve böyle büyümesine rağmen şımarık ve kaprisleri olmayan, kendi dünyasını kuran, kendi kalıpları olan bir karakter.


Dizide Naz Elmas’la birlikte birbirinin varlığından haberi olmayan ikiz kardeşleri oynuyorsunuz. Aranızdaki uyum nasıl? Set dışında görüşüyor musunuz?
Yoğun set ortamı fazlaca vaktimizi aldığı için set dışında görüşemiyoruz. Ama dizinin ilk gününden itibaren bir yabancılık çektiğimizi söyleyemem. Bu anlamda da bir sorun yaşamadık.

İkiz kardeşlerin birbirinden habersiz aynı adama aşık olması sizce nasıl sonuçlar doğurur? Gerçek hayatta böyle bir şeyle karşılaşsanız tepkiniz nasıl olurdu?
Dizideki kardeşler de aslında senaryonun işleyişi olarak birbirinden habersiz bir şekilde aynı adamı seviyorlar. Hele ki hayat verdiğim Şebnem karakterinin bu durumdan hiç haberi yok. Tabii ki ilerleyen zamanlarda öğrenirlerse tepkileri nasıl olur biz de oyuncular olarak bilmiyoruz. Ama gerçekte böyle bir şeyle karşılaşsam, tabii ki içinde bulunduğum durum, yaşanılan aşk gibi birçok etken devreye gireceğinden herhalde karman çorman olurdum gibime geliyor (gülüyor).

Canlandırdığınız Şebnem karakteri romantik bir kadın. Peki aşkı için aynı zamanda sert olabilecek mi? Siz aşk adına neleri göze alırsınız?
Sert olabileceği yönleri tabii ki olacaktır. Ama bu tepki ve hareket dizinin senaryosu icabı kardeşine olacağı için açıkçası nasıl bir tepkisi olacaktır kestiremiyorum. Hep birlikte izleyelim derim (gülüyor). Ben aşk adına neleri göze alırım? Herhalde böyle bir durumda kimse kendisini bilemez. Her aşk farklılıklarıyla ve heyecanıyla gelir. Her şey yaşadığın aşka, aşkına bağlı.

Kadınlar aşık olduğunda bambaşka biri mi oluyor? Siz nasıl biri oluyorsunuz?
Kendimden şaşmamaya çalışıyorum. Aşkın yarattığı tuhaf boşluk girdabında kendimi kaybetmemeye çalışıyorum (Adeta bir girdaba kapılmışçasına sallanıyor ve “Oooooooooooo” diyerek gülüyor, ardından beraber gülüyoruz).

‘Ay Tutulması’ dizisinde evlatlık verilmiş bir kız kardeşi oynuyorsunuz. Benzer hikayeli bir dizi de, yakın zamanda başka bir kanalda başladı. Sizce konu ve işleyiş olarak ‘Ay Tutulması’nı neler farklı kılacak?
Biz, ikiz kardeşlerden yola çıkılarak onların etrafında dönen bir döngüyle değil, onların etrafındaki karakterlerin de dahil olduğu bir kurguyla ilerliyoruz. Onların ilişkilerinden, yaşamlarından, aşklarından, savaşlarından besleniyoruz. Tek yönlü değiliz yani.

Sizi daha önce ‘Kılıç Günü’ dizisinde izlemiştik ama dizi maalesef reyting canavarına yenilmişti. ‘Ay Tutulması’ndan teklif geldiğinde neler düşündünüz?
Senaryo gelince kendimi dizinin içinde hissettim. İnsanı çok güzel kavrayan bir ritme sahip. Yaratacağınız karakter, senaryoyu okurken adeta gözlerinizin önünde canlanmaya başlıyor. İşte o zaman ‘tamam’ diyorsunuz ve zaten dizide oynamayı kabul etmiş oluyorsunuz.


Reyting kavgası sanatçıların kariyerlerini olumsuz etkiliyor mu?
Bunu bilmiyorum. Sanırım bu tarz şeyler oyuncusuna göre değişir. Ama kendi adıma doğru projeleri seçtikten sonra reyting kavgasının sanatçının kariyerini çok büyük anlamda etkileyeceğini ve çok büyük bir korku yaşaması gerektiğini düşünmüyorum. Temelde kaliteli oyunculuk yatıyor.

Bildiğim kadarıyla Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden mezunsunuz. Eğitim oyuncuya neler katıyor? Mesela eğitimli oyuncu bir projede başrole daha yakın diyebilir miyiz?
Eğitim tabii ki oyuncuya bir şeyler katar ama devamında sizin onun üzerine bir şeyler eklemeniz gerekir. Ancak eğitim almadan da kendisini ispatlamış bir sürü oyuncumuz var.

1985 doğumlu genç bir oyuncusunuz. Sizi izleyicilerin biraz daha yakından tanıması için neler söylemek istersiniz?
Aslında bu konu çok karışık, insan kendisinden bahsederken her zaman doğru kelimeleri bulmakta zorlanır sanırım. Ben de bu anlamda zorlanıyorum. Ne diyeceğimi bilemedim (gülüyor). Sanırım “Çok yönlüyüm” desem kendim hakkında biraz fikir vermiş olurum.

Kariyerinizdeki üçüncü dizide rol alıyorsunuz. Aklınızdaki hedefleri gerçekleştirmek adına nerelerdesiniz?
Dediğiniz gibi ‘Ay Tutulması’ üçüncü dizim ve bir oyuncu olarak henüz yolun başındayım. Bu süreçte önemli olanın bana iyi gelebilecek projeler seçmekten geçtiğini düşünüyorum. Beni taşıyabilecek her basamakta olmaya hazırım.

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİNDE...
Erdinç YAPANOrtam

3 yorum

 • semanur erkul
  semanur erkul Cuma, 06 Aralık 2013 12:57 Yorum Linki

  ölüyorum sana nur erkul

 • resul
  resul Cumartesi, 29 Ekim 2011 12:18 Yorum Linki

  sizin hayranınızım

 • Derya  Tırıl
  Derya Tırıl Cuma, 30 Eylül 2011 14:50 Yorum Linki

  Nur Erkul sen çok güzelsin seni çooook seviyorum ve ayrıca çok
  beğeniyorum......

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik