Menu

‘Hayatımda hiç pazara gitmedim ama çok merak ediyorum’

‘Hayatımda hiç pazara gitmedim ama çok merak ediyorum’

Işıl Reçber, Rüştü Reçber’le mutlu giden evliliğinin yanı sıra İstanbul sosyal hayatının aranılan isimlerinden biri.

Şıklığı ve bakımıyla her daim dikkat çekiyor. Instagram’da 200 bine yakın takipçisi var ve kadınlar onun ne giydiğini, nasıl beslendiğini, hangi sporları yaptığını ilgiyle takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde TV’de bir moda yarışma programında yer aldı ancak program istenilen reytingi yakalayamadığı için yayından kaldırıldı. Yeni sezonda, yeni projelerle ekranda olacağının müjdesini veren Reçber, modanın kendisi için bir tutku olduğunu söylüyor. Kıyafetlerini genelde büyük markalardan seçen Reçber, markaları uygun bir fiyata aldığını, hayatında hiç pazara gitmediğini ve çok merak ettiğini söyleydi. Güzel giyinmenin çok para harcamakla alakası olmadığına değinen Reçber, hayatına dair merak edilenleri anlattı

Nuriye KIRMA

Bu sezon sizi bir moda-yarışma programında izledik, ancak istenen reytingleri yakalayamadı. Göz önünde bir kadın olarak size mutlaka daha önce de teklifler geliyordu. Ancak ilk kez TV’de bir programda yer aldınız...

Evet son beş yıldır ciddi anlamda TV projeleri geliyordu. Gerek moda, gerek anne-çocuk, gerekse güzellik üzerine… Ama eşimin yoğun çalıştığı dönemlerde ben hiçbir şey yapmak istemedim. Eşim bana, “Lütfen sen de aynı tempoda olma, çünkü bizim iki tane çocuğumuz var. En azından birimiz fedakarlık edelim” dedi. Ben de ona bu konuda söz vermiştim. Kendi adıma düşündüğümde de, doğru yer, doğru zaman ve doğru insanlar olması gerekiyordu. Bu programı da öyle kabul etmiştim. Zaten artık eşim de, “Sana çok fazla proje geliyor ve artık sana haksızlık yapmaya başladım” dedi ve arkamda olduğunu söyledi. İşler böyle gelişti.

Mesela yarışmayı ilk kabul ettiğinizde “Işıl Reçber, Nur Yerlitaş oluyor” diye haberler çıkmıştı…

Nur benim çok değer verdiğim bir dostum. Ben Nur’un kendisine de söylüyorum, “Sen bir okulsun, kitap gibi bir kadınsın. Aç aç oku ve bir şeyler edin.” Hiçbir zaman ben onu kendime rakip olarak göremem. Nur’u, ondan öğreneceğim çok şey olduğunu düşündüğüm bir kişi olarak görürüm. Nur, uzun yıllardır TV dünyasında. Bence artık jüriden de öte, bir televizyoncu oldu. Nerede nasıl çıkışlar yapması gerektiğini, akışı nasıl yönetmesi gerektiğini çok iyi biliyor.

Önümüzdeki dönemlerde yeniden bir TV programında yer almayı düşünüyor musunuz?

Yeni sezonda yeni şeyler düşünüyorum. Bakalım ne olacak, sürpriz.

‘DAHA UYGUN MARKALARDAN DA ALIŞVERİŞ YAPIYORUM’

Sosyal medyadaki paylaşımlarınız da moda ve güzellik üzerine. Gardırobunuz ve bakımınız için bir ayda ne kadar harcıyorsunuz ortalama?

Bunu hiç hesaplamadım. Ama güzel giyinmek ya da bakımlı olmak demek çok para harcamak değildir. Televizyondaki moda programlarında da bunu öne çıkarmaya çalışıyorlar. Sadece marka olan güzel demek değildir. Ya da bir kadının en pahalı kozmetik ürününü alıp yüzüne sürmesi onu en bakımlı kadın yapmaz. Bakım birinci derecede temiz olmakla başlar. Ondan sonra kullandığınız ürünler vardır. Ben kendi kombinlerimi yaparken, dünyaca ünlü markalardan da alışveriş yapıyorum, daha uygun markalardan da alışveriş yapıyorum.

Sizin paylaşımlarınız çoğunlukla prestijli ve pahalı markalar. Ülkedeki aylık gelir oranını düşünürsek yarıdan fazlasının sizin kullandığınız ürünleri ya da kıyafetleri kullanması imkansız. Bunun biraz insanlarda hayal dünyası yarattığını düşünmüyor musunuz?

Aslında hayal dünyası yaratıyor ama farkındalık da çok önemli. Kadın diyor ki, “Ben onun kombininden esinleniyorum.” Yani aynı pantolonu ya da elbiseyi daha uygun fiyatlı bir markadan da alabilir.

Sizlerden etkilenip, kazandığı paranın büyük miktarını kıyafetlere yatıranlar, kendini bir çantanın taksidine bilmem kaç ay bağlayanlar da var...

Evet ama bizim pahalıya yaptığımız bir kombini, pazardan alışveriş yapan bir hanım, pazarda da yapabiliyor. Aslında keşke ben de yapabilsem onu... Çünkü benim için çok daha karlı olur. Ciddi para verdiğim şey dolapta beklerken, bir kere giydiğim şey pazardan alınıp dolapta beklese üzülmem. Artık kadınlar her şeyin farkında, neyi nasıl yapması gerektiğini çok iyi biliyorlar. Genelde de marka paylaşmamaya çalışıyorum zaten hesaplarımda.

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 16/2015 SAYISINDA... 

ışıll

 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik