Logo
Bu sayfayı yazdır

Taze gelin Gülben Ergen yazar oldu

Taze gelin Gülben Ergen yazar oldu

Sevgili okurlar, bizim hamarat Gülben Ergen, cicim aylarından çabuk çıkıp yeni bir projeye imza atmış.

 

“Onun evliliği bir proje evliliği” diyen magazincilere inat, gerçekten yeni bir sevdaya kapılmış. Meğer sosyal medyada sık sık resimlerini paylaştığı kocaman ahşap masasında bir kitap yazıyormuş! 33. Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı’nda bir çayını içmek için uğradığım eski yayıncım sevgili Vedat Bayrak, yeni projelerinin içinde bunu da sayınca, tamam dedim, hemen yazmam lazım! Alfa Yayınevi; Şenay Düdek, Mesut Yar, Pınar Altuğ gibi ekran yüzlerinin kitaplarını zaten uzun zamandır yayınlıyordu. FOX TV’de hafta sonu sabah programı yapan Murat Güloğlu’nun ilk romanı ‘Benim Adım Günah’ yine aynı yayınevinden çıktı ama Gülben tabii ki çok daha medyatik bir isim.

DERGİ DE ÇIKARMIŞTI MASAL KİTABI DA

gulben20141128-2

gulben20141128-2

Gerçi, onun yazarlık sevdası yeni başlamadı. 2008 yılında ‘Gülben’den Masallar’ adlı, yedi güne yedi masal anlatan bir çocuk kitabı yayınlayan Gülben, kitabın gelirini de Türk Eğitim Vakfı’na bağışlamıştı. Pedagog Eda Demirbay ile birlikte yazdığı kitapta çevre bilinci, arkadaşlık, sağlıklı beslenme, büyüklere saygı gibi temaları işleyen masallar yer alıyordu. Onun yazarlık sürecinde 2001 yılında Gülben-Hülya savaşlarının en şiddetli döneminde, Hülya Avşar’ın Hülya dergisine nispet çıkardığı, Gülbence dergisini de hatırlamak lazım. Ömrü çok uzun olmamıştı ama renkli ve keyifli bir dergiydi. 


YENİ KİTABIN ADI HENÜZ BELLİ DEĞİL

Sevgili Vedat Bayrak; benim “Yoksa o da mı roman yazıyor” soruma, “Roman değil. Gülben Ergen’i kadınlar çok takip ediyor. Hamilelik, çocuk bakımı, sağlıklı yaşam, güzellik gibi konularda çok bilgili bir insan. Onun deneyim ve görüşlerinin yer alacağı bir bilgi kitabı olacak. Şu anda üzerinde çalışıyoruz” diye cevap verdi. Kitabın adı henüz belli değilmiş ama Gülbence sözcüğünü kendisine tescilleten Gülben, muhtemelen yine Gülbence yapacaktır. Yıllar önce Rus Tatyana Ogorodnikova’nın yazdığı ‘Milyoner Koca Nasıl Bulunur?’ kitabının başka bir versiyonu olan, ‘Genç Koca Nasıl Bulunur?’ kitabını yazsa, boşandıktan sonra dünyaya küsen çoğu kadına daha çok ışık olabilirdi ama kim bilir, gün gelir belki onu da yazar.

 

Ortam

Hafta Sonu Dergisi © www.haftasonu.com.tr Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.