Menu

Yeni grubun film gibi hikayesi

Yeni grubun film gibi hikayesi

Bu hafta sizlere, yeni bir blues ve rock grubunu tanıtmak istiyorum, sevgili okurlar.

İlk albümü ‘DayDream’i yayınlayan Barista, Türkiye’yi en iyi alternatif müzisyenlerle tanıştıran We Play aracılığı ile kısa bir süre önce, Türkiye’nin önde gelen tüm müzik marketlerinde yerini aldı. Blues ve rock melodilerinin hakim olduğu iki CD’den oluşan albümde ‘DayDream’, ‘Hero’, ‘Never Too Late’, ‘Pain’, ‘Heartful Tune For N.’, ‘In A While’, ‘Devotedly’, ‘Run And Hide’, ‘Blues Before Sunrise’, ‘Hear Me’, ‘In My Room’, ‘Blue Thing’ ve ‘The Void’dan oluşan 13 İngilizce şarkının yanı sıra ‘Haydan Gelen’, ‘Ayna’ ve ‘Hayalin’ adını taşıyan üç Türkçe şarkı da yer alıyor. Albümdeki tüm şarkı sözleri grubun kurucusu Bahadır Eryılmaz tarafından kaleme alınmış. Kayıtların bir kısmı Barista’nın İstanbul’daki kendi stüdyosunda, bir kısmı ise Los Angeles’ta tamamlanıp, San Fransisko’da SSL Analog sistemde mikslenmiş.

TURİST REHBERİ, ŞİRKET YÖNECİSİ, DOKTOR

2010 yılı aralık ayında kurulan Barista’nın kuruluş hikayesi ise, kentli-modern erkeğin rock’n roll ile iş hayatının sertliğinden müziğe kaçışını anlatan bir Hollywood filmi gibi. Grubun kurulduğu ilk günlerde, Bahadır Eryılmaz’ın müzik ve edebiyata olan ilgisiyle yakın arkadaşlarını kendi hayaline davet etmesi ile ilk adım atılıyor. Bahadır Eryılmaz aslında deneyimli ve profesyonel bir turist rehberi. Onun yakın arkadaşı Naci Engin ise, teknolojik iletişim üzerine kurulu bir şirkette üst düzey yönetici. Grubun bir diğer üyesi ise, Türkiye’nin en ünlü kulak burun boğaz uzmanı, Dr. İsmail Koçak. Dr. Koçak en son İbrahim Tatlıses ile mahkemelik olan doktor olarak manşetlerde yer almıştı.

İBO’YLA MAHKEMELİK OLAN DOKTOR

Koçak, ses kısıklığı ve nodül gibi sorunlar yaşayan ünlü sanatçıların kapısını çaldığı ilk isim olarak biliniyor. Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, uğradığı silahlı saldırının ardından Dr. İsmail Koçak’a uyku apnesi sorunu nedeniyle ameliyat olmuş. Her iki burun deliğinde de sorun yaşayan Tatlıses, konuşmasının bozulduğunu belirterek, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde doktor Koçak’a 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Koçak da, Tatlıses’in kendisini suçlayan tweet’inde yaptığı açıklamalar nedeniyle şöhretine zarar verdiğini belirterek 100 bin liralık karşı tazminat davası açtı. Koçak, Kadıköy’de kiralanan mütevazı stüdyoda, grubun gitaristliği de üstlenmişti. Ancak, iş hayatlarının yoğunluğu nedeniyle, Naci Engin ve Lütfü Koçak, albüm kayıtları öncesinde gruptan ayrılmak zorunda kaldılar. Barista ise albüm kayıtlarını; davul ve vokalde Bahadır Eryılmaz, bas gitarda Selim Aydın, solo gitarda Eray Polat ve ritim gitarda Evren Arkman ile tamamladı. Geçtiğimiz günlerde de Babylon’da albüm lansman partisini gerçekleştirdi. Bu yeni grubun müziği ile tanışmak istiyorsanız, albümleri satışta, çok da renkli bir Facebook fan sayfaları mevcut.  

BARÄSTA-DayDream-14---Kopya

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik