Menu

Pilates seven ünlüler

Şenay Akay
Şenay Akay
Haber içeriği
« Geri Hepsi İleri »

ÖMÜR SABUNCUOĞLU
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Günlük hayatımızda yürüyoruz, bir şeyler taşıyoruz, bir yerlere uzanıyoruz, ofis işi yapıyoruz ya da dişçiyiz tek kolumuz ve tek yönümüzle çalışıyoruz. Tüm bunlar bizim postural dengemizi bozup, devamında diz, bel, boyun sakatlıklarına sebep oluyormuş.

HEM BEDEN HEM ZİHİN ÇALIŞIYOR
Pilates, zihin ve bedeni bir bütünlük halinde çalıştırarak, hiçbir egzersiz sisteminin yapamadığını yapıyor. Gökhan Hoca, egzersiz yapan bir kişinin sokakta ayağı takılıp düştüğünde hemen kalkabildiğini ancak egzersiz yapmayan birinin dakikalarca yerde kalıp, ayağa kalmak için yardım aldığını anlattı. Biraz da egzersizlerden bahsetmek istiyorum... Nabzı yüksek tutan kardiyolates egzersiziyle yağ yakımı hızlanıyor ve kilo veriyorsunuz. Bel ve boyun fıtığında da tıbbi yardım alma noktasına gelinmediyse, özel egzersizlerle deforme olan bölümü kuvvetlendirip, esneklik artırılıyor. Bu kadar bilgiden sonra olayın magazinsel tarafını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Bakın Urban Health Pilates’e giden ünlü isimler nasıl bir çalışma uyguluyor:

13032-gdy-1

Şenay Akay: Daha sıkı bacak ve karın bölgesinin olması için düzenli pilates yapıyor.


Ortam

Bu kategoriden diğerleri: « O artık tasarımcı Filenin sultanı »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik