Menu

Mutfak’ta Mardin var

Mutfak’ta Mardin var
Haber içeriği
« Geri Hepsi İleri »

A.Sami ÖZBUDAK  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Mardin mutfağı hatta tüm Güneydoğu mutfağı ilgi alanımdadır. Son derece zaafımın olduğunu belirtmek isterim bu yöreye. Mardin’e gitmek benim için güzel yemekler yemektir. Yaşadığımız şehir İstanbul’da ise Güneydoğu mutfağının, özellikle Mardin mutfağının hakkını verecek restoran bulmak zor. Sofular’daki kebapçıları bunun dışında tutuyorum tabii. Bu bağlamda Mardin mutfağı konusundaki yeni keşfimden bahsetmek isterim; ismi Mutfak. Aslı Alpak’ın işlettiği mekanda Alpak, Mardinli olan annesinin mutfak deneyimlerinden bolca faydalanmış. Mönüye bakınca upuzun bir ziyafet listesi karşımıza çıkıyor. Yoğurt çorbası lebeniye, içli köfte, kuru patlıcan dolması, katıklı kabak dolması, incasiye… Hele ki sembüsek böreğinin İstanbul temsilcisi olacaklarını söyleyebilirim. Mutfak, bu hafta keşif listenizde yer almalı. Bir ayağınız hep burada olacak. Tel: 0216 373 97 26

mutfak210813-1

Orada olmak lazım

Roma Türk Film Festivali, bu yıl 26 Eylül tarihinde başlayacak. Önümüzde neredeyse bir ay var. Eğer Roma’ya tatil planınız varsa bunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Zira festival çok eğlenceli geçiyor. Bu yıl ki ‘Festival Onur Ödülü’ Yılmaz Güney’e verilecek. Festival, perdelerini ise Uğur Yücel imzalı ‘Soğuk’ filmi ile açacak, ki film henüz Türkiye’de gösterime girmedi. Onun dışında ‘Eyyvah Eyvah II’, ‘Hükümet Kadın’ gibi filmler de vizyona giriyor.

deli210813

Asmalı’ya umut verdi

Hep yazıyorum ne zaman şu masasandalye yasağı oldu, Asmalımescit bitti. Yozlaştı, rengini kaybetti, Nevizade’ye göz kırpar hale geldi. Semtin bazı demirbaşları buranın enerjisini koruyor Allah’tan. Bir de yeni gelenler var tabii. Nişantaşı’nın muhtarlarından Delicatessen Asmalı’ya geliyor, La Brise’in eski yerine konuyor. Bu hattın enerjisi son derece uygun. Sezonun en iyi haberlerinden biri hiç kuşkusuz.

deli2101813-2

Benzer Öğeler (etikete göre)

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik