Menu

‘Sipsi Selim'i ben de sevdim’

‘Sipsi Selim'i ben de sevdim’

Yüksel Şengül
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

‘Keşanlı Ali Destanı’nda Sipsi Seli m’i canlandıran, DOT’un yeni oyunu ‘Süpernova’da rol alan, ‘Öks üzler’i is e yöneten Tuğrul Tülek, ‘Keşanlı Ali Destanı’nı hayatının önemli bir parçası ol arak nitelendiri yor ...

‘Keşanlı Ali Destanı’na nasıl katıldınız?
Birinci faktör Çağan Irmak’ın yönetmen koltuğunda oturuyor olması önemliydi. Çağan’la oyunlardan tanışıyoruz. Sipsi Selim rolü için uygun olduğumu düşünmüş. Sipsi Selim’i ben de sevdim. Özen Yula, Kanal D, Çağan Irmak ve ‘Keşanlı Ali Destanı’ gibi isimleri duyunca ‘hayır’ demek mümkün olmuyor.

Edebiyat uyarlamalarıyla otobiyografik eserlerin sayısı arttı. Bu durumu neye bağlıyorsunuz?
Orijinal hikayeler bulmakta güçlük çekiliyor olabilir. Konservatuvarda bize hocalarımız hep “Temalar bellidir. Zaten beş hikaye var. Önemli olan bunu nasıl anlatacağınız” derdi. Hem içerik hem de üslup olarak pek çok şey zaten denendi. Belki de orijinal fikirler kalmadı; bu nedenle de insanlar edebiyat uyarlamalarına yöneliyor. Bence özünü bozmadan yapılmasında sakınca yok.

Neden orijinal fikirler üretilmiyor? Ortada hazır varken, uğraşmak istemiyorlar demek ki. Aslında hepimizin kafasında bir sürü fikir var; ama herhangi bir şekilde bunları sunduğumuzda, “Kimse kabul etmez” deyip geri itebiliyoruz. Alışılmışın dışında, yenilikçi şeyler pek desteklenmiyor.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik