Menu

‘Fotoğraf çekmek benim için yaşamakla eşdeğer’

Merve Hasman
Merve Hasman

Çağnur Öztürk Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Merve Hasman, ekranlarımızda fotoğrafçılık ile ilgili tek programı yapıyor. amatörler de kendi kareleriyle programa dahil oluyor. Türkiye’nin en iyi fotoğrafçıları amatörleri değerlendiriyor, önemli tavsiyeler veriyor. Ayrıca Türkiye’nin, alanlarında en uzman fotoğrafçılarının neşeli, hareketli setlerine de dahil oluyor. Hasman ile programın çıkışını ve fotoğrafçılığı konuştuk...

Program yapma fikri nasıl doğdu? İçeriğinden bahseder misiniz?
Her zaman fotoğraf adına televizyonda bir şeyler yapmak istiyordum. Çok sevdiğim arkadaşım Emre Bekir sayesinde oldu diyelim. O beni SKYTURK360 ile bir araya getirdi ve gerisi çorap söküğü gibi geldi. Program formatını yazmadan önce bir anket yaptım ve herkese fotoğrafa dair ne bilmek istediklerini sordum. Bir sürü kişi, teknik bilgi öğrenmek istediğini söyledi. Bunun üzerine fotoğrafın farklı branşlarını konu alarak, her alanda hem teknik hem tecrübeye dayalı bilgiler almak üzere bir format yazdım. Benim için kendi branşlarında duayen olan isimlerin setlerine gittim ve A’dan Z’ye o branş adına ne kadar bilgi paylaşabilirlerse paylaşmalarını rica ettim. Böylelikle herkesin kendi gönül verdiği fotoğraf branşında, kendilerini geliştirebilmeleri için bir kapı açmış oldum. Bu renkli format bir markayla da birleşince ortaya şahane bir şey çıktı (gülüyor).

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik