Menu

‘Dünyaya Türkiye’nin potansiyelini anlatmak istiyoruz’

Merthan Yalçın
Merthan Yalçın

Çağnur Öztürk Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Merthan Yalçın, ekranda enerjisi izlerken hissedilenlerden. Yalçın, sinemaya gönül vermesinin yanı sıra ileride bir gaming TV kanalı açabileceklerini söylüyor. Yalçın ile oyun dünyasıyla sinema projelerini konuştuk...

‘Multiplayer’ daha önce uzun süre MTV’deydi, eskiyi ve şimdiyi kıyaslar mısınız? Şu anki ‘Multiplayer’ın nasıl bir formatı var?
Şu anki ‘Multiplayer’ tabii biraz daha farklı. Kocaman, hangar gibi bir stüdyomuz var. ‘Multiplayer’ın ilk sezonundan beri hem oyun sektörü gelişti, hem de dünya sineması özel efektler ile oyun dünyasından etkilenmeye başladı. Haliyle biz de oyun dışında biraz da pop kültüre yöneldik. Dünya sinemasını da işin içerisine kattık. CNN TÜRK ’teki formatımızı bir ana dosya konusu ve iki oyun incelemesi ana kurgusuna oturttuk. Dünyadan sinema, teknoloji ve tabii ki oyun haberlerini verip akabinde bu haberlere başka bir pencereden başımızı uzatıyoruz. Konuklarımızla günümüzün muhteşem grafikli oyunlarını beraberce oynuyoruz. Artık oyunların görselleri muazzam. Biri oyun oynarken saatlerce onu izleyebilirsiniz. Akıllı telefon ve tablet aplikasyonlarını unutmuyoruz. Artık herkesin elinde bir makine var.

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik