Menu

‘Şaşırtmayı çok seviyorum’

Özlem Türay
Özlem Türay

Çağnur Öztürk Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Özlem Türay, ‘20 Dakika’daki oyunculuğuyla beni çok şaşırtt ı ve beğeniyle hiç kaçırmadan takip ediyorum başladığından beri. Ülkemizdeki algı maalesef “Bir oyuncu ya sadece komedi ya da sadece dram oynar” ama Türay hem komedide hem dramda harikalar yaratan bir oyuncu...

‘Mahşer-i Cümbüş’ olarak ilkleri gerçekleştirdiniz, ekranda da çok farklı duruyordunuz, ekipten ve yaptıklarınızdan bahseder misiniz? Şu an neler yapıyorsunuz?
Dediğiniz gibi ilk biz ‘televizyonda tiyatro’ formatını başlattık. Tepkiler, gelen eleştiriler de mutluluk vericiydi. Ama uzun süredir bizleri sevenler ekranda olmadığımızı, her birimizin bireysel işler yaptığını gördüğü için, akıllarına da ‘ekip dağıldı’ cümlesini getiriyordu haliyle. Ama dağılmadık. Taksim’de 155 kişilik bir Hayalhane’miz, sahnemiz var. Haftanın iki günü ‘Tiyatro Sporu’ ve ‘Beyin Fırtınası’ olmak üzere, kendi sahnemizde oynadığımız oyunlar var. Yaza dair bazı işlerimiz var. Turneler projeler, kendi bireysel işlerimiz; onlara konsantre olduk.

‘20 Dakika’da Tuba Büyüküstün ile çalışmak nasıl, ilk kez çalışıyorsunuz değil mi? Genel set ortamı nasıl?
Evet ilk kez çalışıyorum. Ekranlardan takip ediyordum kendisini, hatta çok da beğenirdim. Tanıyıp, zaman geçirdikçe daha da beğenmeye, hatta çok çok sevmeye başladım. İnanılmaz uyumlu biri. Çok arkadaş, çok dost, hatta yeri geliyor çok ‘anne’ (gülüyor). Hep güler yüzlü, hatta çalışması çok eğlenceli biri. Setimiz de bir o kadar güzel insanlarla dolu. Herkes yaptığı işi severek, isteyerek ve özen göstererek yapıyor. Setime (üstelik buranın bir hapishane olduğunu düşünürsek) can sıkıntısı yaşayarak hiç gitmedim. Rol arkadaşlarım, yönetmenim, görüntü yönetmenim, o bin kiloluk kameralarla çekim yapan arkadaşlarım, o renkleri en güzel şekilde yansıtan ışıktaki arkadaşlarım, prodüksiyonda çalışanlar... Hepsine ama hepsine sizin vasıtanızla çok teşekkür ederim.

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik