Menu

‘Yaptığım işi derinlemesine yapmak isterim’

Ayfer Dönmez
Ayfer Dönmez

Çağnur Öztürk Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ayfer Dönmez, hem dizilerde hem de sinemada masum güzelliğiyle dikkatleri çekiyor. Ha yalleri arasında ise müzik ve bir gün de yönetmenlik yapmak var. Genç oyuncu, “Gerçekten anlatmayı çok istediğim bir hikayem olduğunda film çekmeyi istiyorum” diyor...

İlk hangi dizi projesiyle başladınız oyunculuğa? Nasıl geldi teklif? Hayaliniz miydi yoksa tesadüfen mi gelişti?
İlk projem ‘Bir İstanbul Masalı’. Dizi ben üniversite son sınıftayken çekildi. Ben sinema okudum ve o dönemde yönetmen olmak istiyordum aslında. Kamera arkasını deneyimlemek istediğim bir zamanda, dizinin yönetmeni diziye yeni girecek olan işitme engelli bir kız olan Ceylan karakterini benim oynamamı istedi ve bir anda beni oyunculukla tanıştırmış oldu. Çok güzel bir projeydi, rol çok güzeldi ve Ömür Atay’ın yönetiminde keyifli bir projeye dahil olmuş oldum. Sonrasında bu işi iyice kafaya takıp eğitimini aldım. Önce üç yıl Şahika Tekand yönetimindeki Stüdyo Oyuncuları’nda eğitim aldım. Sonrasında da Kadir Has Üniversitesi’nde ‘İleri Oyunculuk’ bölümünde yüksek lisans yaptım.

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik