Menu

‘İşimi yapış şeklimi seviyorlar’

Yiğit Alıcı
Yiğit Alıcı

Çağnur Öztürk Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yiğit Alıcı, salı akşamları Kanal D’de ‘Şans Kapıda’ adlı programda karşımıza çıkıyor. ‘Şans Kapıda ’ sosyal sorumluluk yönü güçlü bir format. Alıcı, bunu “Bir yarışmacının kaybı bir başka ailenin mutluluğu oluyor” diyerek açıklıyor...

Sunuculuğa nasıl başladınız? İdealiniz miydi?
İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü kazandığım 1996’da artık ders çalışmak yerine merak ettiğim diğer konularla uğraşmak istedim. Bir radyoda DJ olmak benim için neredeyse astronot olmak kadar ilgi çekiciydi. Sunuculuk mesleğinde, örnek aldığım radyocu üstatlarımdan birinin desteği ile bir özel radyoda gece DJ ’i olarak göreve başladım. Konuşma iznim yoktu, sadece gece boyunca ardı ardına şarkılar çalıyordum... Yedi seneyi aşkın bir süre bu kuruluşta radyo ve TV ’de görev aldıktan sonra beş yıl boyunca Dream TV ’de sunucu ve Müzik Direktörü olarak görev aldım. Aslında biraz şans, biraz heves derken ulusal TV kanallarının çoğunda sunucu olarak farklı projelerde ve sayısız etkinlikte görev aldım. İdealim bu değildi ancak zaman içinde tecrübem sayesinde işini gayet iyi yapan bir sunucu olarak 17 seneyi devirdim. Elbette bu süre içerisinde diksiyon eğitimi de aldım.

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik