Menu

‘Tek hedefim oyunculuk’

‘Tek hedefim oyunculuk’
Haber içeriği
« Geri Hepsi İleri »

tek-hedefim-oyunculuk20130725

Best Model yarışmaları hayatımıza nice jön kattı: Kenan İm irzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Özçivit, Tolgahan Sayışman ve Çağatay Ulusoy... Model olarak kariyerine başlayıp oyunculuğu seçen Berk Atan da onların yolundan gideceğini “Tek hedefim oyunculuk” diyerek belirtiyor. Ekrana çok yakışıyor, star ışığı denilen ışık kesinlikle onda var. Atan, oyunculuğun kendisi için çok ayrı olduğunu söylüyor. Tahminimce yakın zamanda ve uzun süre Berk Atan ismini farklı projelerde de epeyce duyacağız...

Best Model olmak hayaliniz miydi? Bu unvanı kazanabilmek için nasıl bir uğraş verdiniz?
Dört yıldır modellik yaptığım için Best Model olmayı hep düşündüm, iki sene sıkı bir çalışma sonrasında bu hayalimi gerçekleştirdim.

Peki sonrasında oyunculuk nasıl gelişti, teklif nasıl geldi ‘Her Şey Yolunda Merkez’ için?
Best Model olduktan sonra doğal olarak insanların gözü üzerinizde oluyor. Daha sonra da birçok proje teklifi geldi, aralarından benim en çok hoşuma giden, hikayesini beğendiğim ve inandığım Limon Yapım’la anlaştık.

İlk oyunculuk denemeniz bu, öyle değil mi? Neler hissediyorsunuz?
Evet, ilk denemem. Tabii ki çok heyecanlı ve endişeli zamanlarım oldu ama iyi bir oyuncu kadrosuyla oynadığım için mutluyum. Başta İpek Tuzcuoğlu, Bülent Alkış ve Murat Akkoyunlu’nun desteklerini gördüm, bu da beni rahatlattı.

Oyunculuğa başlamadan önce herhangi bir eğitim aldınız mı? Korkunuz oldu mu?
Evet, birlikte çalıştığım hocalar diziye hazırlanmama yardımcı oldular. Gerçeği söylemek gerekirse ilk deneyiminde insan tedirgin oluyor ama ben kendimi yıllardır bunun için hazırladığıma inanıyorum.

Oyunculuk mu modellik mi daha zevkli?
İkisinin de benim için yeri çok ayrı, kendi mesleğimin dünyadaki en iyi ödülünü kazandım ama oyunculuğun da yerinin benim için çok ayrı olduğunu fark ettim.

Şu an Türkiye’nin jönleri arasında olan Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ gibi isimler de Best Model seçildiler ve oyunculukta ilerlediler. Siz onları örnek alıyor musunuz? Kariyer planı olarak oyunculukta mı ilerleyeceksiniz?
Böyle bir ailenin üyesi olmak beni gerçekten mutlu ediyor, tabii ki takip ediyorum ve ayrıca Türkiye’nin en iyi oyuncularının da oyunculuk performanslarını takip edip onlardan fikirler ediniyorum. Modellikte yurt dışından gelen teklif olursa değerlendirebilirim ama şu andaki tek kariyer planım oyunculuk üzerine.

Erkan Özerman pek çok ismi keşfetmiş bir organizatör. Sizin için önemi ne? Sizi de mi kendisi keşfetti?
Tabii ki Türkiye’nin en büyük yetenek avcısı olduğu için Ajda Pekkan’dan Kenan İmirzalıoğlu’na, Kıvanç Tatlıtuğ’dan Burak Özçivit’e ve en son bu yıllarda Çağatay (Ulusoy) ve benim de bu aileye katılmamla kendisi ne kadar yetenek avcısı olduğunu ispatlamış bir isimdir.

Magazin basını ile aranız nasıl? Bu sektörde değilken birden içine girmek sizi korkuttu mu?
İlk zamanlarda magazinden çekindiğimi itiraf etmeliyim. Ama bu mesleğin magazinle de renklendiğini, onların da çok ayrı yeri olduğunu zaman içerisinde öğrendim.

Oyunculuk ve modellik dışında hedefleriniz var mı?
Şu anda oyunculuğun çok başındayım, tek hedefim oyunculuk.

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik