Menu

Deniz Özerman: 'Gerçek oyuncu, hem dramı hem komediyi içinde taşır'

Deniz Özerman: 'Gerçek oyuncu, hem dramı hem komediyi içinde taşır'

Çağnur Öztürk  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

denizoz100713sanabir1-100713

Deniz Özerman, ‘Bir Demet Tiyatro’daki Asuman rolüyle hayatımıza girdi. Şu anda ise Fox TV’de yayınlanan ‘Sana Bir Sır Vereceğim’ adlı fantastik dizide Reyhan karakteriyle karşımızda. Dizinin setine konuk oldum ve deneyimli oyuncu ile diziyi ve hedeflerini konuştuk başarılı performanslarıyla izledik. Özerman, insanları gülümsetmenin kendisi için çok güzel bir his olduğunu anlatıyor ancak artık farklı roller denemek istediğini de belirtiyor.

Deniz Özerman’ı hep komedi rollerinde başarılı performanslarıyla izledik. Özerman, insanları gülümsetmenin kendisi için çok güzel bir his olduğunu anlatıyor ancak artık farklı roller denemek istediğini de belirtiyor.

‘Sana Bir Sır Vereceğim’ nasıl yola çıktı? Karakterinizi anlatır mısınız?

Bu bir İspanyol formatı. Çok sevilmiş, tutmuş bir dizi ve onun uyarlaması, umarım bizde de tutar. Reyhan isimli komşuyu oynuyorum. Yan komşumuz evini kiraya vermek istiyor, Reyhan da aracı oluyor. Evi görmeye karı-koca ve çocukları olduğunu iddia eden bir aile görmeye geliyor. Reyhan’ın eşi polis, aileyi de bu tedirgin ediyor. Bu çocuklar spiritüel özel güçleri olan çocuklar ve bir aile olduklarını iddia ediyorlar, çünkü ortada çözülmesi gereken bir mesele var. Kendilerini korumak zorundalar, çünkü peşlerinde birtakım adamlar var. Dolayısıyla başrol Sevgi ve Mehmet, bu çocukları korumak için “Hepimiz aynı evde yaşayıp bir aile olacağız” diyorlar. Komşulara da yani bana Reyhan’a çaktırmamak için sürekli oynuyorlar. Reyhan kuşkucu ve meraklı, dominant, işgüzar bir kadın; hep şüpheleniyor. Hatta gece dürbünle aileyi takip ediyor. Her şeylerine karışıyor. Reyhan işe heyecan katacak diye düşünüyorum. Çok itici değil çok sevimli değil, sevilen bir karakter yaratmaya çalışıyorum, sevilen, konuşulan bir karakter olmasını isterim.

sanabir4-100713

İlk defa fantastik bir dizide rol alıyorsunuz. Projeyi nasıl kabul ettiniz?

Evet, çok mutluyum. Ben Balık burcuyum yükselenim de Akrep. Zaten yıllardır hep spiritüel konular, dünya ötesi, astroloji hep merakım olmuştur. Ve bana, ruhuma, merakıma uygun bir teklif geldi; çok da hoşuma gitti. Ekip çok güzel. Herkes hem set arkası hem set önü çok dinamik, genç insanlarla çalışmak çok güzel. Çabuk kaynaştık. Diğer işlerimiz gibi izlenelim, sevilelim istiyoruz.

sanabir2-100713sanabir3-100713

 Fantastik bir dizi risk mi sizce?

Öyle bir dünyadayız ki hem somut hem spiritüel manada bir değişim süreci, yenilenme geçiriyoruz. Farklı bulundu tanıtımları da; efektler kullanıyoruz. Genç oyunculardan biri, görünmez biri, düşünce okuyabiliyor. Diğeri eşyaları hareket ettirebiliyor. Ben ileride, yeni doğan nesilde böyle şeyler olabileceğini düşünüyorum. Bunlar fantastik olmaktan çıkıp gerçek de olabilir. Çünkü beynimiz ve vücudumuzdaki enerji o kadar kuvvetli ki buna inanıyorum, zamanla insan tekamülüyle zaten doğal kabul edilebilecek. Sonraki bir dünyanın tanıtımını yapıyoruz diye düşünüyorum.

Şu anda tiyatro çalışmalarınız var mı?

Geçen sezon çocuklarla ilgili interaktif bir gösteri düzenlemiştik. Bu sene çok özledim çok ara verdim. Dizi ile birlikte bir tiyatro olmasını çok istiyorum. Hatta müzikli, şarkılı bir şey olursa çok mutlu olurum, ama beklediğim projelerle karşılaşamıyorum, sonunda ben yazacağım. Artık oturup yazmam lazım galiba (gülüyor).

Kemal Sunal, Adile Naşit, Ayşen Gruda… ‘Bir Demet Tiyatro’ da bence bu ustaların filmlerinin tadındaydı...

Kesinlikle, benim de ilk göz ağrım, televizyondaki ilk profesyonel işimdi. Orada komediyle başlayınca komedide gitti. Bu değişebilir. Her rolü oynamak isterim. Hem dramı hem komedisini içinde taşıyan kişidir gerçek oyuncu. Oyunculuğun en önemli tarafı sabırlı olmaktır. Sette bekleme süreniz daha çoktur sahnenizden, ben de sabırlıyım. İşimi ne kadar iyi yapabilirsem o kadar mutlu olurum, bundan daha güzel bir şey olamaz benim için.

Yılmaz Erdoğan ile tekrar bir proje olur mu?

Şu anda yok, ama hiç belli olmaz. Hep merak ediliyor, soruluyor BKM ’den ayrıldım mı niye ayrıldım diye, görüşmeme, küsme kesinlikle yok. Orası benim ilk göz ağrım, biz 11 yıl birlikte çalıştık hem televizyonda hem tiyatroda. BKM ’de yetiştim, orada büyüdüm diyebilirim, çok şey öğrendim, proje bazında tekrar bir şeyler olursa tekrar bir araya geliriz tabii ki.  

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik