Logo
Bu sayfayı yazdır

'Melis ile uğraşmadıkları sürece sorun yok'

'Melis ile uğraşmadıkları sürece sorun yok'

YAĞMUR TANRISEVSİN, SEZONUN EN İYİLERİNDEN 'GÜNEŞİ BEKLERKEN' DİZİSİNDE MELİS KARAKTERİNE CAN VERİYOR. ''MELİS, DUYGU AÇISINDAN ZENGİN BİR KARAKTER. BU YÜZDEN SEVEREK CANLANDIRIYORUM'' DİYEN GENÇ OYUNCU İLE DİZİYİ, ROLÜNÜ VE HEDEFLERİNİ KONUŞTUK.

Çağnur Öztürk          Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yağmur Tanrısevsin’i ben ilk olarak ‘Adını Feriha Koydum’da izlemiştim. Sarışın Ece karakterinden, kumral Melis’e geçişi çok başarılı. ‘Güneşi Beklerken’in genç kadrosunda şu an dikkatleri çekmeye devam ediyor.

‘Güneşi Beklerken’ sezonun en iyi işlerinden. Sizce neden bu kadar sevildi?

Sadece bir gençlik dizisi olmaması ve herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, hayatın içinden, yaşadığımız ya da şahit olduğumuz birçok duyguyu yansıtması ‘Güneşi Beklerken’in bu kadar sevilmesini sağladı. Ayrıca enerji dolu, pozitif bir ekip ile çalışıyoruz, güzel dostluklarımız var. Bunun seyirciye yansıdığını hissediyoruz ve bu yüzden çok mutluyuz.

Dizi teklifi nasıl geldi?

Menajerim Tümay Özokur’un aracılığıyla çekime katıldım ve sonrasında yönetmen görüşmesine çağrıldım. Yönetmenimiz Altan Dönmez ile o gün tanıştım ve benim için dönüm noktası oldu. Kendimi geliştirebileceğim bir projede çalışmayı çok istiyordum ve benim için büyük bir şans oldu. Her bölüm oyunculukla ilgili yeni bir şeyler keşfetmeye başladım ve oynadıkça öğrenmeye devam ediyorum. Umarım her oyuncunun Altan Dönmez ile tanışıp çalışma fırsatı olur.

yagmurtanrisevsin20131105-2

Canlandırdığınız Melis, karmaşık bir karakter ama bana sonradan gerçekten iyiliksever biri olacak gibi geliyor, sanki biraz da dönüşümü başladı?

Melis duygu açısından zengin bir karakter. Bu yüzden severek canlandırıyorum. Birçok haklı sebebi var. Ailesini bir arada tutmak için çaba gösteriyor, aşık olduğu Kerem’i ve sevdiği insanları kaybetme korkusu onu hırçınlaştırsa da her şey istediği gibi devam ettiği sürece kendi halinde ve mutlu birine dönüşebiliyor. Melis ile uğraşmadıkları sürece sorun yok diyelim (gülüyor).

Böyle bir karakteri canlandırmak zevkli mi?

Fazlasıyla evet…  

Röportajın devamı HAFTA SONU DERGİSİ 2013/44 sayısında...

Ortam

Hafta Sonu Dergisi © www.haftasonu.com.tr Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.