Menu

‘Aslında kahraman olmak bu kadar basit’

canercindoruk171213

Caner Cindoruk, Star TV’de yayınlanan ‘Aramızda Kalsın’ dizisinde Civan karakteriyle karşımızda. Cindoruk, rolü kabul etme nedeninin “hikayenin lezzetli gelmesi, özgün olması... Uğur Yücel ve Binnur Kaya’yla oynama fikri” olduğunu belirtiyor

 Çağnur Öztürk Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Caner Cindoruk, ekranda ve sinemada oyunculuğuyla ve yakışıklılığıyla dikkat çeken başarılı bir isim. ‘Aramızda Kalsın’ yeni sezonda ekranda izleyiciye samimiyet veren işlerden kesinlikle...

‘Aramızda Kalsın’ çok sıcak bir iş ve başarılı cast’ıyla dikkat çekici, size teklif nasıl geldi?

TMC yapımla başka bir dizi yapacaktık ama o iş rafa kaldırılınca yapımcımız Erol Avcı sıcak, samimi bir aile komedisi yapacağız dedi. Hikayeyi okudum, çok sevdim.
Diziyi kabul etme nedenleriniz ne oldu? Hikayenin bana lezzetli gelmesi, özgün olması, başarılı yapım firması ve tabii ki Uğur Yücel ve Binnur Kaya’yla oynama fikri.
Canlandırdığınız Civan karakteri Yadigar’ın kurtarıcısı, kahramanı olacak gibi... Evet, biraz öyle. Adaletli, yardımsever, samimi biri olmasının dışında yalnızlığın sebep olduğu bir parça hüznü de barındırıyor. Aslında kahraman olmak bu kadar basit bence.

Böyle bir projede yer almak ve Uğur Yücel, Binnur Kaya ile oynamak nasıl?

Set de, çekimler de çok eğlenceli olsa gerek. Yedisinden 77’sine çok başarılı bir oyuncu ekibiyle çalıştığım için şanslı ve mutlu hissediyorum kendimi. Uğur Yücel hakkında söylenecek pek de bir şey kalmadı sanırım. Kıymetli bir adam Uğur Abi. Binnur’sa eşsiz bir oyuncu, gördüğüm en komik kadın, çok gülüyoruz ona.

‘Elveda Katya’ filminde de Kadir İnanır ile çalışmıştınız, bir anınız var mı? 

Trabzon’da Kadir Abi ve yönetmenimiz Ahmet Sönmez ciddi bir kaza atlattılar. Kadir Abi’nin dizleri yaralanmıştı, buna rağmen gece 03.00’te sete geldi, yetiştirmemiz gereken sahnemiz vardı. Sohbetimiz esnasında “Hiçbir set yarım kalmaz aslanım” dedi. Hayatı sinema olmuş bir insanın sözleriydi.

Konservatuvar mezunu olduğunuz yazıyor hep. Aslını sizden öğrenelim...

Benimle ilgili yanlış bilinen bir konu bu. Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Oyunculukta alaylıyım. Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun mutfağında 15’li yaşlarımda başladım tiyatroya. Bu kurumda 10 yıl çalıştım.

Birçok tiyatro oyunu yönetmişsiniz. Yönetmek mi, oynamak mı hangisinden daha çok keyif alıyorsunuz?

Üniversiteyi kazanmam Üniversite Tiyatro Toplulukları’nı tanımama vesile oldu. Amatör ruhtan kopmamış, deneysel çalışmalar yapan, cesur ve asi topluluklar bunlar. Çok başarılı üniversite toplulukları var. ÇÜTİT ’te (Çukurova Üniversitesi Tiyatro Topluluğu) yönettiğim oyunlar da oldu ama çoğu grup çalışmasıydı. Fakat oyunculuktan aldığım hazzı hiçbir şeyden almıyorum.

Tiyatro çalışmalarına devam ediyor musunuz?

Yeni açılan Moda Sahnesi’nde sezon ortalarında Kemal Aydoğan’la yeni bir oyun çalışmamız olabilir. 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik