Menu

ASLI TANDOĞAN Yakut’a kızıyorum bazen’

ASLI TANDOĞAN Yakut’a kızıyorum bazen’

402011-asli-3

Aslı Tandoğan’a pek çok proje sunuldu ama o ‘Zehirli Sarmaşık’ dizisini seçti. Bunun nedenini açıklar mısın?
Öncelikle hikayesi çok hoşuma gitti. Yaşanan olaylarla dizinin adı adeta birbirini tamamlıyor. Doğrusu böyle bir senaryonun içinde olmayı o anda arzu ettim zaten. Çünkü seyircinin de böyle bir diziyi izlerken fazlasıyla heyecan duyacağını tahmin ettim. Bu tahminimde de yanılmamışım. Dizi çok iyi gidiyor.

Yakut karakteri gerçekten de çok sevildi. Bunun nedeni sadece senaryoda mı gizli?
Yakut, son derece prensipli, çalışkan, saflık derecesinde iyimser bir genç kız. Öyle ki onun saflığına zaman zaman kızıyorum. Arkadaşı Sinem’i çok seviyor ve ne olursa olsun ondan kendisine bir kötülük gelebileceğini aklına bile getirmiyor. Bence Yakut’un sevgi dolu olması, onun sevilmesinin birinci nedenidir. Çünkü bu dünyada her şeyin çözümü sevgide bulunuyor.

Diziyle ilgili Aslı Tandoğan’a nasıl geri dönüşler oluyor?
Bana gelen geri dönüşlerde dizinin konusunu heyecanlı bulduklarını, oyuncuları, mekanları beğendiklerini söylüyorlar. Bu arada İpek Karapınar’ın canlandırdığı Sinem karakterine hem kızıyorlar hem de onun bundan sonra yapacaklarını merak ediyorlar. Ayrıca onu sevenler de var. İpek, doğrusu karakterini çok iyi oynuyor. İnsanlar onun kötüyü oynamasını değil, karakteri canlandırmasını seviyorlar.

Biraz da dizi setinden söz eder misin?
Yönetmenimiz Nihat Durak ve set ekibinin hepsi harika insanlar, çok iyi anlaşıyoruz. Ayrıca Yeşim Büber ve İpek Karapınar’la tanıştığım için çok mutluyum. Onlarla aynı dizide buluştuğum için şanslıyım. Ayrıca dizi setleri herkesin bildiği gibi çok uzun saatlerin yaşandığı bir ortam. Belli bir zaman sonrası herkes birbiriyle dost oluyor, arkadaş oluyor.

Genellikle bazı oyuncular her rolü oynamak istemez. Size göre bu doğru mudur?
Ben böyle bir tartışmaya asla girmem. Böyle bir ayrım da yapmam. Ancak herkes gibi ben de yeteneğimin ve fiziksel özelliklerimin uygun olduğu rolleri canlandırmak isterim.

Aslı Tandoğan’ın bugüne kadar en çok keyiflendiği rol hangisi oldu?
(Gülüyor) Tabii ki ‘Kabadayı’ filmindeki rolüm. Şener Ağabey (Şen), çekilen tüm sahnelerde bana hep güç verdi, moral verdi. O gerçekten olağanüstü bir insan.

Bir sinema projesi var mı?
Olabilir, neden olmasın? Var bir şeyler ama açıklamak için henüz erken.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik