Menu

‘Gençlere başarı yolunu gösteriyoruz’

Ece İncedursun
Ece İncedursun

Onu pek çok reklam filminde, dahası ‘Genco’ dahil bir çok dizide izledik. Son iki sezondan beri TRT I’in sevil en progr amı ‘Zir vedekiler’i sunan Ece İncedursun, kamera önünde olmayı çok seviyor...

Her pazar sabahı TRT I’de yayınlanan ‘Zirvedekiler’le kamera önündesin. Kısaca Ece İncedursun’u tanıyalım mı?
‘İzmir doğumluyum. Üniversiteye kadar İzmir’de yaşadım. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanınca İstanbul günleri başladı. 2001 yılında katıldığım Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda dördüncü olduktan sonra sunuculuk yapmaya başladım.

Programa geçiş serüvenin nasıl oldu?
Yapımcımız İlknur Üstündağ ile daha önce de beraber çalışmıştık. Benden memnun kalmış olacak ki, programı sunmamı istedi. Severek geçiyorum kamera önüne.

Program her bölümünde, mesleğinde zirvede olan kişileri ekrana taşıyor. Her bölüm farklı duygular yaşatıyor olmalı... Bu duyguları nasıl dengeliyorsun?
Her hafta mesleğinde zirvede olan isimlerle bir araya gelmek gerçekten çok heyecan verici. Başarıya giden hikayeleri, bizi izleyenlere, özellikle gençlere sunmak ve onlara yol gösterici olabilmek çok özel. Ben bir izleyici olarak ekranda samimi şeyler izlemeyi tercih ediyorum. Konuklarımızla olan sohbetlerimde de bu samimiyeti yansıtmaya çalışıyorum. Samimiyet işin içine girince duyguları dengelemek zor olmuyor.

Örnek aldığın bir ekran yüzü var mı?
Örnek almak değil ama sunuculuğunu beğendiğim Ebru Akel var. Yaptığı her işin altından kalkabilen, kendini izlettiren çok başarılı bir sunucu.

Ece İncedursun’u pek çok reklam filminde de izledik ve izliyoruz. Oyunculuk gibi bir hedefin var mı?
İlk oyunculuğumu ‘Genco’ adlı dizide yaptım. 15 bölüm kadar oynadım. Sonrasında başka dizilerde kısa süren rollerim oldu. Oyunculuk gerçekten çok keyifli. Ama sefası kadar cefası da olan bir meslek. Her hafta bir sinema filmi çekiyormuş gibi dizi çekip yetiştirmek hiç kolay değil. Benim asıl mesleğim sunuculuk ama tekrar oyunculuk yapmayı da düşünüyorum.

Beğendiğin oyuncu ve diziler hangileri?
Demet Evgar’a hayranım. Kesinlikle oyunculukta sınırı olmayan bir sanatçı. Çok başarılı. Komedi dizilerini izlemek bana çok keyif veriyor. ‘Bir Erkek Bir Kadın’ ve ‘Yalan Dünya’ favori dizilerim.

İzmir’den İstanbul’a geldin. İstanbul’da yaşamak seni yoruyor mu, hiç zorlandığın oluyor mu?

İstanbul öyle bir kent ki, alışması çok kolay, vazgeçmesi çok güç... İstanbul kişide ciddi bir bağımlılık yapıyor. Belli bir süre sonra onsuz yapamıyorsun ve uzak kalınca da özlüyorsun.

Televizyon dünyasında bundan sonraki hedeflerini öğrenebilir miyim?
’Zirvedekiler’ çok güzel gidiyor. TRTI’de daha nice yıllar geçireceğiz inşallah.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik