Menu

‘Gençlere başarı yolunu gösteriyoruz’

Ece İncedursun
Ece İncedursun
Haber içeriği
« Geri Hepsi İleri »

Onu pek çok reklam filminde, dahası ‘Genco’ dahil bir çok dizide izledik. Son iki sezondan beri TRT I’in sevil en progr amı ‘Zir vedekiler’i sunan Ece İncedursun, kamera önünde olmayı çok seviyor...

Her pazar sabahı TRT I’de yayınlanan ‘Zirvedekiler’le kamera önündesin. Kısaca Ece İncedursun’u tanıyalım mı?
‘İzmir doğumluyum. Üniversiteye kadar İzmir’de yaşadım. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanınca İstanbul günleri başladı. 2001 yılında katıldığım Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda dördüncü olduktan sonra sunuculuk yapmaya başladım.

Programa geçiş serüvenin nasıl oldu?
Yapımcımız İlknur Üstündağ ile daha önce de beraber çalışmıştık. Benden memnun kalmış olacak ki, programı sunmamı istedi. Severek geçiyorum kamera önüne.

Program her bölümünde, mesleğinde zirvede olan kişileri ekrana taşıyor. Her bölüm farklı duygular yaşatıyor olmalı... Bu duyguları nasıl dengeliyorsun?
Her hafta mesleğinde zirvede olan isimlerle bir araya gelmek gerçekten çok heyecan verici. Başarıya giden hikayeleri, bizi izleyenlere, özellikle gençlere sunmak ve onlara yol gösterici olabilmek çok özel. Ben bir izleyici olarak ekranda samimi şeyler izlemeyi tercih ediyorum. Konuklarımızla olan sohbetlerimde de bu samimiyeti yansıtmaya çalışıyorum. Samimiyet işin içine girince duyguları dengelemek zor olmuyor.

Örnek aldığın bir ekran yüzü var mı?
Örnek almak değil ama sunuculuğunu beğendiğim Ebru Akel var. Yaptığı her işin altından kalkabilen, kendini izlettiren çok başarılı bir sunucu.

Ece İncedursun’u pek çok reklam filminde de izledik ve izliyoruz. Oyunculuk gibi bir hedefin var mı?
İlk oyunculuğumu ‘Genco’ adlı dizide yaptım. 15 bölüm kadar oynadım. Sonrasında başka dizilerde kısa süren rollerim oldu. Oyunculuk gerçekten çok keyifli. Ama sefası kadar cefası da olan bir meslek. Her hafta bir sinema filmi çekiyormuş gibi dizi çekip yetiştirmek hiç kolay değil. Benim asıl mesleğim sunuculuk ama tekrar oyunculuk yapmayı da düşünüyorum.

Beğendiğin oyuncu ve diziler hangileri?
Demet Evgar’a hayranım. Kesinlikle oyunculukta sınırı olmayan bir sanatçı. Çok başarılı. Komedi dizilerini izlemek bana çok keyif veriyor. ‘Bir Erkek Bir Kadın’ ve ‘Yalan Dünya’ favori dizilerim.

İzmir’den İstanbul’a geldin. İstanbul’da yaşamak seni yoruyor mu, hiç zorlandığın oluyor mu?

İstanbul öyle bir kent ki, alışması çok kolay, vazgeçmesi çok güç... İstanbul kişide ciddi bir bağımlılık yapıyor. Belli bir süre sonra onsuz yapamıyorsun ve uzak kalınca da özlüyorsun.

Televizyon dünyasında bundan sonraki hedeflerini öğrenebilir miyim?
’Zirvedekiler’ çok güzel gidiyor. TRTI’de daha nice yıllar geçireceğiz inşallah.


12031-sk-1

Tiyatro patronu oluyor
Ünlü yapımcı ve sunucu Osmantan Erkır, hazırladığı yarışma programlarının ardından şimdi de bir tiyatro açmaya karar verdi. Beşiktaş’ta açmayı tasarladığı tiyatrosuyla ilgili hazırlıklar yapan Erkır, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Tiyatro, oyuncular için er meydanıdır. Genç yeteneklere kendilerini göstermeleri için iyi bir fırsat sunmanın planlarını yapıyorum.”


12031-sk-2

Ortaçağ’a dönüş
BBC’nin kısa sürede fenomene dönüşen dizisi ‘Merlin’, dördüncü sezonuyla HD-e ekranlarında her pazar soluk kesen maceralar sunuyor. Yuvarlak Masa Şövalyeleri, Excalibur gibi mitolojinin en kilit unsurlarıyla daha sık karşılacağımız ‘Merlin’in yeni bölümlerine James Callis, Lindsay Duncan ve Nathaniel Parker gibi usta oyuncular da ekibe dahil oldu.


MUTLAKA İZLEYİN

12031-sk-3

PARENTHOOD
Braverman Ailesi’nin evine konuk olanlar bir daha o evden ayrılamıyorlar. Jason Katims imzasını taşıyan dizi, haftada üç kez ekranda.
Universal Channel HD
Çarşamba, Cumartesi, Pazar 16.45


  12031-sk-4

PARA DURUMU
Özlem Denizmen’in sunduğu, finans ve tasarruflu yaşamı ekrana yansıtan programın konuğu Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton.
A Haber
11 Mart Pazar 19.10


12031-sk-5

KOYU KIRMIZI
Cemil ile Ümit, onca olumsuzluk arasında birbirlerini sevdiklerini artık anlayacaklar. Ayşe’nin böbrek ümitleri de iyice artar.
Star TV
12 Mart Pazartesi 20.00


12031-sk-6

FAMILY GUY
Eğlenceli bir animasyon olan bu dizi, maceralarıyla herkesi kahkahalara boğmaya devam ediyor.
FX HD
Haftanın her günü 19.20


OKUR MEKTUPLARI

‘Muhteşem Yüzyıl’ ne yazık ki Brezilya dizileri tadında bir havaya büründü. Nora (Efsun), Mustafa’yı kafeslemenin peşinde... Koskoca sadrazam İbrahim Paşa da Nigar Kalfa’yla yasak aşk yaşamaya devam ediyor. Öte yandan Malkoçoğlu Bali Bey ile Aybige cilveleşirken, bir yandan da Aybige’yi Mustafa’yla başgöz etmeye çalışıyorlar. Bence dizinin tarihi dokusu onarılamaz şekilde tahrip edilmiştir. Yazık...
SITKI ERCAN - İSTANBUL

Gülse Birsel’i lütfen ayağa kalkarak alkışlayalım. Çünkü, ‘Avrupa Yakası’ndan sonra ‘Yalan Dünya’yla birlikte başarısını katlayarak önümüze koymuştur. Her karakteri mükemmel ve cuma akşamlarımız Gülse Hanım sayesinde kahkahalarla geçiyor. Dizi yayına girmeden “Çok başarısız olacak” diyenler bence utanmalı. Ayrıca ‘Yalan Dünya’yı onlara yasaklıyorum. Kötülediğiniz diziyi sakın izlemeyin ve cuma akşamları hep ağlayın...
NECLA FİDAN - İZMİR

İzlediğiniz ilginçliklerin sayfamızda yer almasını istiyorsanız, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yazın.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik